Nové auto od Fosfy pomůže dětem z Bilicula

Fosfa: Nové auto od Fosfy pomůže dětem z Bilicula


V úterý 5. června proběhla v mikulovském sídle neziskové organizace Biliculum malá slavnost. Její ředitel Petr Malásek přijal symbolický šek od společnosti Fosfa, a.s. v hodnotě 1 400 000 korun a současně klíčky od nového automobilu v hodnotě 844 722 korun. Po předání daru si děti i rodiče prohlédli vybavení nového vozu. Břeclavská Fosfa tak pokračuje v podpoře tohoto denního stacionáře.

„Filozofií naší firmy je podpora rodiny a domova. Velmi si vážíme práce, kterou lidé z organizace Biliculum odvádí. Fosfa tímto navazuje na dosavadní spolupráci. Chceme ulehčit život rodinám, kterým v organizaci Biliculum pomáhají. Záleží nám na tom, aby v našem kraji lidé věděli, že nejsou se svými problémy sami,“ řekl generální ředitel společnosti Fosfa, a.s. Ivan Baťka.

Fosfa je patronem Bilicula od roku 2010. Její finanční pomoc umožňuje mimo jiné pokrytí mzdových nákladů lidí, kteří se obětují ve prospěch druhých. Spolupráce mezi tradiční břeclavskou firmou a místní neziskovou organizací bude nadále pokračovat.

Biliculum je nezisková organizace, která pomáhá od roku 2003 formou sociálních služeb na území Břeclavi, Hustopečí, Mikulova a Pohořelic lidem s mentálním nebo zdravotním postižením. Je to plně profesionální organizace, poskytující svoje služby díky stálým pracovníkům, externistům i dobrovolníkům. Jejím posláním je napomáhat zvyšování kvality života lidí s postižením a přispět v této oblasti ke zlepšení informovanosti veřejnosti. V současné době Biliculum poskytuje dvě služby: Denní stacionář Mikulov a Sociálně akviziční služby pro rodiny s dětmi Stonožka.

Břeclavská Fosfa byla založena v roce 1884. Podnik je součástí FB HOLDING Group, do níž spadá také výrobní závod v Německu a joint venture v Kazachstánu. Fosfa je největším zpracovatelem žlutého fosforu v Evropě, své produkty vyváží do více než osmdesáti zemí světa. Fosfa jako Life Science společnost vyvíjí a vyrábí vlastní řadu ekologicky a zdravotně šetrných prostředků pro péči o tělo a domácnost Feel Eco a provozuje první vertikální farmu na území České republiky Feel Greens. Úspěšně si také vede v oblasti obchodu s energiemi.

Tisková zpráva společnosti Fosfa, a.s.
Břeclav, 5. červen 2018

Více informací:

www.biliculum2.webnode.cz
www.fosfa.cz