Den dětí 2018, Fosfa školka pro radost dětem

Fosfa: Den dětí 2018, Fosfa školka pro radost dětem

3.června se konal ve Fosfě každoroční Den dětí. Pořádala ho Fosfa školka, která připravila pro děti a rodiče bohatý program. Odpoledne se zapojili do dětského dne i fosfáčtí hasiči. Vše vyvrcholilo tradičním “mořem pěny” – letní atrakce z tekutých mýdel Feel Eco – produktů, které ve Fosfě vyvíjíme a vyrábíme pro naše rodiny a děti.

V břeclavské Fosfě se opět konal Den dětí. Fosfa školka ho uspořádala v neděli 3. 6. 2018 pro radost dětem, spolupracovníkům, rodinám a přátelům.

Pro děti byl připravený bohatý program. Atrakce nebyly jenom zábavné, či relaxační. Mnoho soutěži a disciplin bylo zaměřeno na rozvoj kompetencí dětí, vztahu k přírodě a životnímu prostředí. Mezi atrakcemi nechyběla také jízda na poníku, divadelní představení, ukázka spin art, korálkárna, nebo volná zábava ve skákacím hradu.

Do odpoledního programu se zapojili i dobrovolní hasiči, kteří ve Fosfě aktivně působí. Přichystali dětem nejen prohlídku hasičského auta, ale i ukázku letu svého nejmodernějšího vybavení: dronu ovládaného přes tablet. Takové bezpilotní letadlo s kamerou může být v praxi užitečné buď pro velitele zásahu, nebo při haváriích, kdy je třeba rychle zmapovat situaci.

Zlatým hřebem celého odpoledne bylo – už tradičně – „moře“ pěny. Letní atrakci připravili hasiči z ekologických, šetrných tekutých mýdel, která se ve Fosfě vyrábí pod značkou Feel Eco. Děti si tak v závěru slunného odpoledne mohly dopřát neobvyklou, zábavnou koupel.

Mateřská školka je nedílnou součástí „fosfácké“ firemní kultury, která klade důraz na rodinné hodnoty a celoživotní vzdělávání – od Fosfa školky až po Fosfa univerzitu. O zajištění předškolního vzdělání pro děti spolupracovníků v blízkosti pracoviště, bez starostí a s jistotou profesionálního přístupu učitelek – se Fosfa stará od roku 2011. Vzhledem k velké poptávce byla školka později zpřístupněna také rodičům dětí, kteří ve Fosfě nepracují.