Fosfa získala 2. místo ve střelecké soutěži o putovní pohár starosty města Břeclavi

12. 11. 2022 Fosfa na střelnici v Břeclavi – Poštorné získala krásné 2. místo ve střelecké soutěži Memoriál 2. praporu 10. pěšího pluku J. Sladkého Koziny o putovní pohár družstev starosty města Břeclavi. Soutěž organizuje Československá obec Legionářská – jednota Břeclav, kterou Fosfa jako jediná soukromá firma v ČR dlouhodobě podporuje.

V letošním roce Fosfu reprezentovali Jana Svobodová z týmu Obchodu FeelEco a Jakub Svoboda s Tomášem Kostrůnkem z týmu Konstrukce. Zatímco v soutěži družstev Fosfě o pouhé tři body uniklo 3. místo, v soutěži jednotlivců Fosfa excelovala díky 2. místu Jany Svobodové.

Je to silný a těžko popsatelný zážitek držet v rukou zbraň, kterou používali vojáci ve druhé světové válce. Nicméně všechny tři disciplíny jsme si na 100 % užili a těšíme se na příští memoriál, kdy hodláme získat zlato,“ hodnotí Jana Svobodová.

Soutěže se zúčastnilo celkem 15 tříčlenných družstev, přičemž celkový výsledek družstva se počítá z celkového součtu nástřelu jednotlivců. Závodníci měli možnost vyzkoušet si střelbu z pistole na 15 m – 5 ran ráže 22 LR a následně 5 ran ráže 9 mm. Pokračovalo se střelbou z pušky AR 15 na 25 m – opět 5 ran ráže 22 LR a 5 ran ráže 9 mm. V rámci memoriálu si závodníci mohl vystřelit také z pušky PPSH-41 (Špagin) na 50 m – 5 ran ráže 7,6×25 Tokarev. Špagin je samopal sovětské výroby a je jednou z nejproslulejších zbraní druhé světové války.