Fosfa opět mezi nejlepšími na 14. místě v České republice

Výsledky již 27. ročníku anketního žebříčku vyhlásila na galavečeru 2. 12. 2022 pořádající společnost Comenius v prostorách Španělského sálu na Pražském hradě a za účasti zástupců předních českých firem a dalších významných osobností, předala diplomy stovce nejlepších firem České republiky.

„Sportovci vědí, že obhájit je zpravidla těžší než získat. Fakt, že jsme po roce obhájili svou pozici v žebříčku Českých 100 Nejlepších, mne proto upřímně těší. Naší cestou je na prvním místě služba zákazníkovi, která je smyslem našeho podnikání, a tu musíme neustále zlepšovat. A z tohoto úhlu pohledu je obhájení loňské pozice pro mne – a věřím, že stejně i pro mé spolupracovníky – především další motivací. Letos jsme přišli s kampaní, jíž vzdáváme hold Alfonsi Muchovi a Umění výjimečnosti. Protože výjimečnost, potvrzená generacemi a přinášející dlouhodobý užitek, je zaručenou cestou pro jednotlivce i týmy, jak uspět. V umění, podnikání i v životě. Neobejde se to ale bez odhodlání, vytrvalosti a práce. Pro nás je letošní výsledek tedy především impulsem k tomu, abychom se k výjimečnosti posunuli zase o něco blíže, protože jen tvorba přidané hodnoty pro zákazníka nám umožní zvládnout tu nelehkou cestu, která před námi v České republice a v Evropě leží. A neustálé zlepšování naší vlastní práce nám také umožní zůstat i pro další léta mezi oceňovanými v žebříčku Českých 100 Nejlepších,“ řekl v souvislosti s oceněním předseda představenstva společnosti Fosfa Ing. Ivan Baťka.

Anketní žebříček Českých 100 Nejlepších od roku 1996 každoročně zveřejňuje panevropská společnost Comenius Karla Muzikáře.


O společnosti Fosfa

Fosfa je inovativní Life Science společnost, která byla založena v roce 1884. Celá skupina je největším zpracovatelem žlutého fosforu v Evropě, a jedním z nejvýznamnějších světových výrobců, který na bázi fosforu vyrábí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované průmyslové aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí FeelEco, výjimečné přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost.

V první vertikální farmě na území České republiky pěstuje pod značkou FeelGreens zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO.