Fosfa se řadí mezi 0,4 % nejdůvěryhodnějších firem v ČR

Břeclavská inovativní výrobní společnost Fosfa si udržela skóringové hodnocení AAA po dobu tří let v řadě a získala tak od mezinárodní ratingové agentury Dun & Bradstreet prestižní ekonomický certifikát AAA Gold za rok 2021. Fosfa se tímto dlouhodobě řadí mezi 0,4 % nejdůvěryhodnějších společností v České republice, které získaly toto ocenění.

Fosfa, která se v poslední dekádě zařadila mezi nejkvalitnější a nejúspěšnější české firmy, si udržela skóringové hodnocení AAA a splnila tak nejpřísnější ekonomická kritéria již třetím rokem po sobě. Díky tomu nyní břeclavskou společnost ozdobí unikátní křišťálová pyramida, která je navržena a vyrobena výhradně pro držitele certifikátu AAA Gold.

„Každé ocenění, které odráží skutečnou kvalitu – ať již je opřeno o reálná ekonomická data či o zákaznickou zkušenost – je potěšující, motivující i zavazující. Pro Fosfu o to více, že když jsme se před lety vydali na cestu zásadní transformace, ne všichni nám tehdy věřili. Mnozí se nad baťovskými principy a ideály, které v praxi uplatňujeme, jen ironicky usmívali. Výsledky nám dávají za pravdu a proto jsou pro nás ocenění posledních let i jistou formou odměny, kterou potřebujeme, protože zdaleka nejsme u konce své cesty. A potřebujeme ji tím více, že znakem současné doby je zvýšená nestabilita, vyvolaná hledáním nové podoby včerejších ekonomických, hospodářských, společenských i geopolitických jistot. Je zjevné, že obdobím zásadní transformace v současné době prochází celá společnost. Věřím, že toto ocenění je také potvrzením, že na náročné období, které přichází, jsme dobře připraveni,“ poznamenal u příležitosti ocenění Ing. Ivan Baťka, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Fosfa.

Důraz na kvalitu, který je v procesech Fosfy alfou a omegou, oceňují zákazníci po celém světě a dokládají jej i mnohá další ocenění. Certifikát AAA Gold je na konci roku 2021 již třetím významným oceněním společnosti Fosfa. Od respektované mezinárodní agentury Dun & Bradstreet získala letos také nejprestižnějším ocenění Top Rating, které Fosfa poprvé obdržela již v roce 2013 a obhájila jej tak i za rok 2021. Své místo mezi oceněními Fosfy má také umístění v žebříčku Czech 100 Best. Fosfa se oproti loňskému ročníku posunula o čtyři příčky výše, na 14. místo a stala se i vítězem v oborové kategorii Invence–Nasazení–Export –Zisk. Již sedm let za sebou se tak řadí mezi nejlepší firmy v České republice.


Certifikát AAA Gold – potvrzuje, že oceněná společnost splňuje nejpřísnější kritéria hodnocení ekonomických subjektů podle statistického prediktivního modelu nepřetržitě po dobu tří let a že přínosně nakládá se svými vstupy a efektivně je mění na kvalitní výrobky či služby. Toto exkluzivní ocenění potvrzuje společnosti její silnou pozici na trhu a řadí ji mezi nejdůvěryhodnější v České republice – i díky přísným kritériím ratingu na ocenění dosáhne pouze 0,4 % ekonomických subjektů působících v České republice.

Fosfa – inovativní Life Science společnost, která byla založena v roce 1884. Celá skupina je největším zpracovatelem fosforu v Evropě a jedním z nejvýznamnějších světových výrobců, kteří na bázi fosforu vyrábějí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované průmyslové aplikace. Pod vlastní značkou Feel Eco také vyvíjí a vyrábí řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost. V první vertikální farmě na území České republiky pěstuje zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO – to vše zastřešuje další vlastní značka Feel Greens.