Českých 100 Nejlepších – Fosfa je 14. nejlepší firmou v České republice

V žebříčku Českých 100 Nejlepších se letos břeclavská společnost Fosfa posunula oproti loňskému ročníku o čtyři příčky výše, na 14. místo a již sedm let za sebou se řadí mezi nejlepší firmy v České republice. Vedle umístění v celkovém žebříčku se Fosfa letos zařadila mezi vítěze i v oborové kategorii Invence – nasazení – export – zisk. Po letošní obhajobě loňského prestižního mezinárodního ocenění Top Rating, kterým Fosfa potvrdila své členství v exkluzivním klubu 1,5 % ekonomicky nejstabilnějších firem na světě, je to již druhé významné ocenění kvality břeclavského podniku v krátkém čase.

Udílení ocenění 26. ročníku soutěže Českých 100 Nejlepších po loňské pandemické pauze, kdy byly výsledky z důvodu protipandemických restrikcí vyhlášeny pouze online, proběhlo opět tradičním způsobem, v tradiční čas a na tradičním místě, totiž v poslední listopadový pátek na galavečeru ve Španělském sále Pražského hradu, za přítomnosti předních českých osobností.

„Každé ocenění je pro nás velkou ctí, protože je potvrzením naší cesty neustálého zlepšování služby zákazníkovi. Cesty, kterou považujeme z hlediska dlouhodobého a udržitelného rozvoje podnikání za jedinou možnou.  Osobně si cením zvláště nominace v oborové kategorii, protože invence a nasazení jsou nezbytnou podmínkou vývoje a inovací, tedy zlepšování. Exportní úspěchy a zisk jsou v našem případě nikoliv cílem, ale výsledkem. Samozřejmě, že příjemným. Současně je ocenění pro nás i závazkem, že z cesty inovativní služby, kterou vykonáváme důsledně s ohledem na prostředí, v němž žijeme, ani v budoucnu nesmíme slevit. Jen tak v něm budou moci bezpečně žít i naše děti,“ komentuje ocenění předseda představenstva společnosti Fosfa Ing. Ivan Baťka. Ten vystoupil i na dopolední konferenci Klíčové faktory úspěchu, která slavnostnímu večernímu předávání ocenění vždy předchází.

Vedle umístění v celkovém žebříčku se Fosfa letos zařadila mezi vítěze i v oborové kategorii Invence – nasazení – export – zisk.

Anketní žebříček Českých 100 Nejlepších od roku 1996 každoročně zveřejňuje panevropská společnost Comenius Karla Muzikáře.

O společnosti Fosfa

Fosfa je inovativní Life Science společnost, která byla založena v roce 1884. Celá skupina je největším zpracovatelem fosforu v Evropě a jedním z nejvýznamnějších světových výrobců, kteří na bázi fosforu vyrábí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované průmyslové aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost pod vlastní značkou Feel Eco. V první vertikální farmě Feel Greens na území České republiky pěstuje zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO.