Fosfa má stříbro ze střeleckého memoriálu

V sobotu 23.10.2021 se na střelnici v Břeclavi – Poštorné uskutečnila Střelecká soutěž memoriál 2. praporu 10. pěšího pl. J. Sladký Kozina o putovní pohár družstev starosty města Břeclavi. Soutěže, kterou organizuje Československá obec Legionářská – jednota Břeclav, se poprvé v historii této akce zúčastnil i tříčlenný tým břeclavské Fosfy, který v soutěži získal skvělé 2. místo.

Soutěže se zúčastnilo celkem 17 tříčlenných družstev, přičemž výsledky družstva byly součtem nástřelu jednotlivců. Fosfa tým, který reprezentovali Libor Dlouhý (IT Tým), Radek Marták (Tým výzkumu a vývoje Feel Eco) a Pavel Parolek (IT Tým), se umístil těsně pod stupni vítězů na 4. místě a v soutěži jednotlivců dokonce Libor Dlouhý vystřílel stříbro, když mu pouhé dva body chyběly ke zlatu.

Střelecký memoriál byl letos oproti minulým ročníkům, kdy se střílelo ze zbraní užívaných ve II. světové válce, zaměřen na současnou výzbroj české armády a jednotek NATO. Střílelo se tak ve třech disciplínách, v každé s jinou zbraní – začínalo se deseti ranami vstoje z pistole ráže 9 mm na vzdálenost 7 metrů, následovalo druhých deset ran vstoje na vzdálenost 25 metrů a zbraní byl CZ Scorpion EVO ráže 9 mm a vše vyvrcholilo královskou disciplínou, deseti ranami vstoje z útočné pušky AR 15, ráže .223 REM na 50 metrů.

„Vzhledem k tomu, že se střelbě, převážně z krátkých velkorážních zbraní, věnuji více než 15 let, tak jsem umístnění v první desítce trochu očekával. Nicméně i tak mě druhé místo v konkurenci 51 závodníků překvapilo více než příjemně,“ hodnotí svůj výsledek Libor Dlouhý.

„Liborovi chybělo ke zlatu málo, ale družstvu by to na medaili ještě ani tak nestačilo. Na bronz družstva nám však už zas tak moc nechybělo a když se příště zlepšíme, odvezeme si jej. Ve Fosfě máme zlepšování tak nějak v krvi a věřím, že se to podaří.“ doplnil ho Radek Marták. Z účasti Fosfa týmu v břeclavském střeleckém memoriálu tak může vzniknout nová tradice.


Československá obec legionářská (ČsOL) je nepolitický, neziskový a obecně prospěšný spolek, sdružující veterány československého zahraničního a domácího odboje z doby 2. světové války, válečné veterány Armády České republiky – účastníky zahraničních vojenských misí, jejich rodinné příslušníky, pozůstalé a všechny příznivce, kteří chtějí být aktivními členy ČsOL a chtějí přispívat k rozvoji a plnění jejího poslání. Je historickým pokračovatelem ČsOL založené v roce 1921. O něm rozhodli na setkání v říjnu 1991 legionáři a delegáti jednotek československé zahraniční armády, potvrzení o registrací získali v únoru následujícího roku. Na celostátním sněmu ČsOL ve dnech 4. a 5. dubna 1995 byly schváleny úpravy původních stanov z roku 1921 a prvním novodobým předsedou byl zvolen generál Tomáš Sedláček.

Fosfa je inovativní Life Science společnost, která byla založena v roce 1884. Celá skupina je největším zpracovatelem fosforu v Evropě a jedním z nejvýznamnějších světových výrobců, kteří na bázi fosforu vyrábí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované průmyslové aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost pod vlastní značkou Feel Eco. V první vertikální farmě Feel Greens na území České republiky pěstuje zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO. Fosfa se – s úctou k historii a tradici – dlouhodobě věnuje podpoře Československé obce legionářské.