Fosfa obhájila prestižní certifikát AAA Gold Excellence a řadí se tak do exklusivní skupiny nejdůvěryhodnějších firem v ČR

Břeclavská Fosfa i v roce 2022 dosáhla počtvrté za sebou na nejvyšší ekonomické hodnocení AAA a opakovaně si udržela prestižní ekonomický certifikát AAA Gold Excellence, který mezinárodní ratingová agentura Dun & Bradstreet spolu s křišťálovou pyramidou uděluje firmám, které nepřetržitě po dobu 3 let splňují nejpřísnější kritéria hodnocení ekonomických subjektů podle statistického prediktivního modelu Dun & Bradstreet a zařadila se tak do exklusivní skupiny 0,4 % velmi důvěryhodných společností v České republice.

Fosfa tak dlouhodobě plní nejpřísnější ekonomická kritéria a patří mezi nejkvalitnější a nejúspěšnější české firmy. „Vážíme si každého ocenění, protože je potvrzením cesty, kterou jsme zahájili už před dvaceti lety. Ale přiznávám, že toto ocenění je pro naši firmu mimořádné, protože hodnotí kvalitu ve spojení se stálostí a dlouhodobostí, což je to, co oceňují i naši zákazníci a jsou to faktory zvláště důležité v tomto transformačním období, kterým celý svět a zejména Evropa, ale samozřejmě i naše firma nyní prochází,“ řekl v souvislosti s oceněním generální ředitel a předseda představenstva společnosti Fosfa Ing. Ivan Baťka.

A Ondřej Maláník, Senior Controller společnosti Fosfa, ho doplňuje: „Svět se nyní rychle mění a po desetiletí všeobecného růstu přicházejí chudší roky. Pro každou firmu je zásadní síla základů, na kterých stojí a kondice, v jaké do této doby vstupuje. To ale samo o sobě nestačí, protože v dnešním provázaném světě je neméně důležité i finanční zdraví obchodních partnerů. Proto jsem velmi rád, že se Fosfě opět podařilo obhájit certifikát, který je mimo jiné i potvrzením nejvyšší úrovně finanční stability. Je to výsledek systematické a dlouhodobé práce a stejně tak i závazek do budoucna.“ Zmíněné prestižní ocenění je v posledních letech již několikátým zhodnocením dlouhodobé orientace břeclavské společnosti na kvalitu produktů, služeb i procesů, což je hlavním znakem současné Fosfy – od respektované mezinárodní agentury Dun & Bradstreet získala Fosfa v letech 2013 a 2021 i nejprestižnější ocenění Top Rating a dlouhodobě se umisťuje také na předních příčkách v žebříčku Czech 100 Best. Řadí se tak mezi nejlepší firmy v České republice.


Certifikát AAA Gold – potvrzuje, že oceněná společnost splňuje nejpřísnější kritéria hodnocení ekonomických subjektů podle statistického prediktivního modelu nepřetržitě po dobu tří let a že přínosně nakládá se svými vstupy a efektivně je mění na kvalitní výrobky či služby. Toto exkluzivní ocenění potvrzuje společnosti její silnou pozici na trhu a řadí ji mezi nejdůvěryhodnější v České republice – i díky přísným kritériím ratingu na ocenění dosáhne pouze 0,4 % ekonomických subjektů působících v České republice.

Fosfa je inovativní Life Science společnost, která byla založena v roce 1884. Celá skupina je největším zpracovatelem žlutého fosforu v Evropě, a jedním z nejvýznamnějších světových výrobců, který na bázi fosforu vyrábí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované průmyslové aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí FeelEco, výjimečné přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost. V první vertikální farmě na území České republiky pěstuje pod značkou FeelGreens zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO.

Kontakt pro média

Klára Zemanová

+420 737 266 864

zemanova@fosfa.cz