Fosfa obhájila pozici v exkluzivním klubu ekonomicky nejstabilnějších firem světa

Břeclavská inovativní výrobní společnost Fosfa a.s. obhájila pro rok 2021 Top Rating Dun & Bradstreet, který poprvé získala v roce 2013. S nejvyšším mezinárodním ekonomickým ratingem tak i nadále zůstává členem exkluzivního klubu, který tvoří pouhé 1,5 % ze všech světových firem.  

Fosfa tak již druhým rokem osvědčila výjimečnou kvalitu i finanční zdraví a stále patří mezi ekonomicky nejstabilnější a důvěryhodné světové společnosti. Prokazuje tím, že nejen v Česku, ale i na mezinárodní úrovni znamená pro obchodní partnery jistotu bezproblémových obchodních vztahů.

Svoji kvalitu břeclavská společnost v mezinárodním měřítku prokázala poprvé v roce 2019, kdy ji respektovaný mezinárodní rating společnosti Dun & Bradstreet udělil ocenění AAA. Top Rating jako nejvyšší mezinárodní ocenění ale může získat pouze společnost, která si udrží hodnocení rizikového faktoru D&B na nejvyšší možné hodnotě 1, a to nepřetržitě po dobu 12 měsíců.

„Spolehlivost je v současnosti jednou z nejdůležitějších vlastností nejen v lidském, ale i v ekonomickém smyslu toho slova. Úspěch mě těší o to více, že je opakovaný, a je tudíž potvrzením kvality v čase. Fosfa stojí na velmi silných základech – nikdy pro nás motivací nebyl okamžitý zisk, ale dlouhodobá systematická snaha přinášet na trh kvalitní službu, kterou zákazník ocení. Vycházíme z toho, že pouze takový přístup je příslibem dlouhodobé úspěšné existence na desítky či stovky let. To je náš závazek,“ hodnotí letošní ocenění a obhajobu top pozice Ondřej Maláník, Senior Controller společnosti Fosfa.


Dun & Bradstreet je americká společnost, která již od roku 1841 poskytuje obchodní data a analýzy sloužící k řízení rizik. Ve svých databázích zahrnuje informace o více než 300 milionech firem z 240 zemí a regionů světa. Informace shromažďuje ze 30 000 oficiálních zdrojů a každý den provádí 5 miliónů aktualizací. Díky tomu je předním poskytovatelem velmi kvalitních a přesných obchodních informací.

Fosfa je inovativní Life Science společnost, která byla založena v roce 1884. Celá skupina je největším zpracovatelem fosforu v Evropě a jedním z nejvýznamnějších světových výrobců, kteří na bázi fosforu vyrábí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované průmyslové aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost pod vlastní značkou Feel Eco. V první vertikální farmě Feel Greens na území České republiky pěstuje zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO.