Fosfa pomáhá příspěvkovým organizacím v celé České republice

Fosfa: Fosfa pomáhá příspěvkovým organizacím v celé České republice

Břeclav, 16. 9. 2020

Více než půl milionu korun darovala společnost Fosfa a.s. v rámci projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ. Darováno bylo 20 koncentrátorů kyslíku a 2500 ks přírodních produktů pro péči o tělo a domácnost Feel Eco. Pomoc byla rozdělena mezi 15 organizací – domovy seniorů a sociální a zdravotnická zařízení v celé České republice.

Mezi obdarovaná zařízení patří také Domov pro seniory Bažantnice v Hodoníně, jehož ředitelka Ing. Vladimíra Křížková při předávání darů od společnosti Fosfa a.s. řekla: „Oslovilo nás Hudební divadlo Karlín s informací, že Fosfa, která je tady tak blízko, nás obdaruje. Fosfa je mi osobně sympatická tím, že jí záleží na přírodě, že vyrábí přírodní produkty pro péči o tělo a domácnost Feel Eco a má i jiné výrobní programy v souladu s trvalou udržitelností šetrnou k přírodě a naší planetě. Navíc je mi osobně sympatické, že Fosfa se hlásí k odkazu T. a J. A. Bati. Proto jsem byla nesmírně potěšená, že Fosfa nám daruje přírodní produkty Feel Eco i koncentrátory kyslíku. Kyslíkové koncentrátory určitě využijeme, protože je v domově hodně klientů s dýchacími obtížemi. Blíží se období chřipek a navíc se zvyšuje i riziko onemocnění COVID-19. Takže budeme rádi když budeme mít přístroje, které umožní lidem dobře dýchat, když to budou potřebovat. Naše paní uklízečky ocení produkty Feel Eco, protože čistících a pracích prostředků je v domově obrovská až enormní spotřeba. Tím, že hrozí další vlna nebo i pandemie onemocnění COVID-19, náš úklid a naše dezinfekce je v domově ještě intenzivnější, takže jsme za dar velmi rádi a děkujeme.“

Fosfa měla tu čest zúčastnit se projektu a pomoci tak níže uvedeným příspěvkovým organizacím, starající se o naše nejstarší spoluobčany, mnohdy naše rodiče a prarodiče, kteří v této době patří mezi nejohroženější skupinu a potřebují naši pomoc nejvíce. S velkou úctou směřuje pomoc od společnosti Fosfa také těm, kteří se o ně s bezmeznou oddaností starají v domovech pro seniory nebo zdravotnických zařízeních.

Pomoc byla rozdělena mezi těchto 15 zařízení:

Domov pro seniory Bažantnice – Hodonín

Domov U Františka v Újezdě u Brna

Domov pro seniory Uherské Hradiště

Domov pro seniory Malešice

Domov seniorů Břeclav

Domov pro seniory Valtice

Domov pro seniory Velké Bílovice

Domov u Františka, Újezd u Brna

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, Praha

Charitní dům sv. Petra a Pavla Slavkov

Charitní dům sv. Andělů strážných Nivnice

Charitní dům Vlčnov

Charita Uherský Brod

Charita Kyjov

Léčebna dlouhodobě nemocných Praha Motol

Léčebna dlouhodobě nemocných Thomayerova nemocnice Praha

SeneCura Senior Centrum Slivenec

„V této složité době při boji s onemocněním COVID-19 jsou pro domovy seniorů velmi potřebné koncentrátory kyslíku i produkty pro péči o tělo a domácnost na čištění, mytí, praní. Jsme rádi, že můžeme pomoci. Věřím, že pomůcky poslouží klientům i pracovníkům zařízení v prevenci před onemocněním COVID-19. Myslím, že právě zdravotním a sociálním pracovníkům patří velký obdiv a poděkování za jejich práci, osobní statečnost a obětavou péči o jejich klienty.“ řekla Bc. Dagmar Zmrzlá, vedoucí prodejního týmu Feel Eco z Fosfa a.s.

Distribuci produktů a kyslíkových koncentrátů od Fosfy zajišťuje logistická společnost DB Schenker, která je zdarma rozvezla do vybraných domovů seniorů a léčeben dlouhodobě nemocných. V České republice se jednalo o 15 míst, kam společnost dovezla palety s celkovou hmotností až 500 kg. Protože sociální zařízení nedisponují rampami, zásilky na místo doručovala nákladní auta s hydraulickým čelem. “Tento typ zařízení je pro domovy seniorů velmi potřebný a jsme rádi, že jsme v rámci naší dlouhodobé spolupráce se společností Fosfa mohli po logistické stránce přispět ke zdaru tohoto důležitého projektu,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Projekt Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ společně s iniciativou nadačního fondu Stop šikaně si vzal za cíl pomoci především seniorům, jejich ošetřovatelům a také zdravotnickému personálu v první linii. Projekt začal 27. 3. 2020 prvním živým streamovaným vysíláním přímo z Hudebního divadla Karlín. Výtěžek projektu tvořen dobrovolnými příspěvky ze sledování vysílání byl použit na pomoc vybraným zařízením v koordinaci s jednotlivými radními pro sociální péči. Do projektu se se svými dary zapojili také soukromí podnikatelé. Více o průběhu projektu najdete na stránkách: www.hdk.cz

Fosfa byla založena v roce 1884 a jako Life Science společnost a největší zpracovatel fosforu v Evropě vyrábí přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované technické aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí vlastní řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost Feel Eco. V první vertikální farmě na území České republiky pěstuje zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO. Pod značkou Feel Ecoenergy distribuuje elektrickou energii a plyn.

08. 10. 2020, Pražský deník

Fosfa pomáhá Centru Následné Péče FN v Motole

06. 10. 2020, Newsletter FN Motol

Společnost Fosfa a.s. darovala Centru následné péče – LDN své produkty Feel Eco v rámci projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ

 1. 2020, Extra vydání Břeclavský deník

Dary od Fosfy pomohou domovům seniorů v ČR

 1. 2020, Newsletter Jihomoravského kraje

Dary pro zařízení sociálních služeb

 1. 2020, Facebook DB Schenker

Do Centra následné péče v pražské Fakultní nemocnici v Motole jsme dovezli zdarma poslední z 15 palet se zdravotnickým materiálem od břeclavské společnosti Fosfa a. s.

 1. 2020, Newsletter DB Schenker

Koncentrátory kyslíku a přírodní produkty Feel Eco od Fosfy pomůžou domovům seniorů, přepravy zajistil DB Schenker

 1. 2020, TV FENIX

Fosfa a.s. předala věcný dar Domovu seniorů Břeclav

 1. 2020, TV FENIX

Fosfa a.s. předala věcný dar Domovu seniorů Valtice

 1. 2020, Valtický zpravodaj

Dar Fosfy Domovu pro seniory

 1. 2020, Znojemský deník

Důchodci budou lépe dýchat díky kyslíkovým přístrojům od Fosfy

 1. 2020, Hodonínský deník

Důchodci budou lépe dýchat díky kyslíkovým přístrojům od Fosfy

 1. 2020, Břeclavský deník

Důchodci budou lépe dýchat díky kyslíkovým přístrojům od Fosfy

 1. 2020, Brněnský deník

Důchodci budou lépe dýchat díky kyslíkovým přístrojům od Fosfy

 1. 2020, Facebook Města Břeclav

Domov seniorů Břeclav potěšila užitečným darem společnost Fosfa

 1. 2020, Facebook Domov seniorů Břeclav

Děkujeme společnosti Fosfa za hodnotný dar

 1. 2020, Domov pro seniory Bažantnice Hodonín

Dar z Fosfy Breclav

 1. 2020, Nový život

Důchodcům usnadní dýchání

 1. 2020, Dopravní noviny

Koncentrátory kyslíku a přírodní produkty pro péči o tělo a domácnost Feel Eco od Fosfy pomohou Domovu seniorů Valtice

 1. 2020, Magazín CzechIndustry

Koncentrátory kyslíku a přírodní produkty pro péči o tělo a domácnost Feel Eco pomohou Domovu seniorů Valtice

 1. 2020, Břeclavský deník

Důchodcům usnadní dýchání díky přístrojům s kyslíkem

 1. 2020, Břeclavský deník, Brněnský deník, Hodonínský deník, Blanenský deník, Vyškovský deník, Znojemský deník

Důchodcům usnadní dýchání