homepage slide 1

Jsme součástí přírody

Myslíme ekologicky a jednáme ohleduplně

homepage slide

Každý z nás je výjimečný
a nenahraditelný

Inovujeme a vytváříme užitečné
produkty pro společnost.

Life Science Company

Life Science. Fosfa je největším zpracovatelem žlutého fosforu v Evropě. Svoje produkty vyváží do více než 80 zemí celého světa. Vyvíjí a vyrábí vlastní řadu ekologicky šetrných prostředků péče o domácnost a kosmetiky Feel eco. Provozuje první vertikální farmu v České republice Feel Greens.

 • Ivan Baťka: Proč vize nestačí
  Vize jsou bezesporu něčím, co v životě ani v podnikání nemůže chybět, dávají naší činnosti smysl. Nicméně vize samy nikam nevedou. Nemůžu nevzpomenout na Tomáše Baťu, který říkával, že vize nestačí, rozhoduje čin.
 • Fosfa se řadí mezi 0,4 % nejdůvěryhodnějších firem v ČR
  Břeclavská inovativní výrobní společnost Fosfa si udržela skóringové hodnocení AAA po dobu tří let v řadě a získala tak od mezinárodní ratingové agentury Dun & Bradstreet prestižní ekonomický certifikát AAA Gold za rok 2021. Fosfa se tímto dlouhodobě řadí mezi 0,4 % nejdůvěryhodnějších společností v České republice, které získaly toto ocenění.
 • Českých 100 Nejlepších – Fosfa je 14. nejlepší firmou v České republice
  V žebříčku Českých 100 Nejlepších se letos břeclavská společnost Fosfa posunula oproti loňskému ročníku o čtyři příčky výše, na 14. místo a již sedm let za sebou se řadí mezi nejlepší firmy v České republice. Vedle umístění v celkovém žebříčku se Fosfa letos zařadila mezi vítěze i v oborové kategorii Invence – nasazení – export – zisk. Po letošní obhajobě loňského prestižního […]
 • Fosfa obhájila pozici v exkluzivním klubu ekonomicky nejstabilnějších firem světa
  Břeclavská inovativní výrobní společnost Fosfa a.s. obhájila pro rok 2021 Top Rating Dun & Bradstreet, který poprvé získala v roce 2013. S nejvyšším mezinárodním ekonomickým ratingem tak i nadále zůstává členem exkluzivního klubu, který tvoří pouhé 1,5 % ze všech světových firem.  
 • Videorozhovor s Ivanem Baťkou: „V hubených letech se lidem musí přidávat nejvíc.“
  „Klíčem úspěchu každé firmy jsou lidé. A k tomu bych ještě dodal kvalitní procesy. Hodláme proinvestovat miliardu korun,“ uvedl majitel společnosti Fosfa Ivan Baťka pro SZ Byznys.
 • Rozhovor s Ivanem Baťkou:  Jako subdodavatelé bychom jednou zahynuli
  „Letos jsem vyhlásil, že chci, abychom se stali nejlepší firmou na světě. Ne podle objemu, ale z pohledu kvality produktu a služby zákazníkovi,“ říká majitel Fosfy Ivan Baťka.
 • Rozhovor s Ivanem Baťkou: Kvalita není jakost
  Z vlastní zkušenosti musím předeslat, že k pochopení toho, co je kvalita, vede dlouhá cesta. Kvalita je totiž komplexní pojem, v němž je integrováno vše: jsou to vlastnosti výrobku nebo služby, je to způsob jejich výroby či přípravy, forma nabídky a doručení k zákazníkovi, cena, design… A cílem toho všeho je uspokojit zákazníka.
 • Fosfa má stříbro ze střeleckého memoriálu
  V sobotu 23.10.2021 se na střelnici v Břeclavi – Poštorné uskutečnila Střelecká soutěž memoriál 2. praporu 10. pěšího pl. J. Sladký Kozina o putovní pohár družstev starosty města Břeclavi. Soutěže, kterou organizuje Československá obec Legionářská – jednota Břeclav, se poprvé v historii této akce zúčastnil i tříčlenný tým břeclavské Fosfy, který v soutěži získal skvělé 2. místo.
 • Rozhovor s Ivanem Baťkou: Chyby se penězi vykoupit nedají
  Be the Best – Jedna krize, ta pandemická, pominula, a už se ozývají hlasy o krizi druhé, krizi vstupů. Možná bychom se měli zamyslet a přestat slovo krize v těchto souvislostech používat. Dlouhodobě tvrdím, že jsme v transformaci. Dochází zkrátka k zásadní, řekl bych tektonické změně, podobné té, jaká byla v letech 1928-1932.

Produkty na bázi fosforu

Přírodní produkty
pro tělo a domácnost.

1. vertikální farma v České republice

Všechny naše výrobky podstupují řadu náročných testů. Jsme držiteli několika mezinárodních certifikátů. Nic nenecháváme na náhodě. Snažíme se o to, aby naše produkty obstály i před našimi dětmi.

Výzkum je naše vášeň. Spolupracujeme s mezinárodními experty ze všech oborů.

Klíčem k úspěšnému podnikání jsou kvalitní, proaktivní lidé, kteří jsou schopni kriticky myslet a přicházet s vlastními nápady.

1884

zahájení výroby produktů na bázi fosforu v Břeclavi-Poštorné

5

kontinentů, na kterých obchodujeme

85

zemí, do kterých exportujeme naše produkty

413

zaměstnanců v trvalém pracovním poměru

Od přírody jsme se naučili 3 důležité věci: být užiteční, pečovat o své okolí a inovovat. Proto má ohleduplnost k přírodě pevné místo v naší firemní filosofii.