2014

USA Tour 2014 se uskutečnila od 5. do 18. října.

Nejprve jsme viděli výrobu pián ve společnosti Steinway and sons. Používají Kaizen, ale japonskou terminologii si přeložili. Pracovníci ve výrobě kontrolují každou jednotlivou část piána (u velkých pián je to až 12 000 součástek).

V rámci WOBI (World Business Forum) jsme viděli přednášky odborníků z mnoha sfér (namátkou Malcolma Gladwella nebo Lindy Hill).

Při setkání s profesorem Zeleným nám bylo vysvětleno šest fází podniku. Pokud máme procesy,které bychom již neměli dělat, nebudeme se věnovat jejich vylepšování, ale musíme je odstranit.

Výrobce traktorů New Holland má široké portfolium výrobků, jejichž ceny tvoří ze 60% materiál, ze 3% náklady na dopravu a zbytek je přidaná hodnota. Na svých výrobních strojích uvádějí ceny, aby měli operátoři povědomí o jejich hodnotě.

Společnost Airwave vyrábí drony, pro armádní i komerční využití. Dodávají nejen drony, ale i software.

U výrobce kytar Alembic bylo vidět, že zaměstnanci svou práci milují a je pro ně více koníčkem něž prací. Výrobky často uzpůsobují dle přání zákazníka.

Producent párků Zacky farms je jedním z našich zákazníků. Užívají vizuální kódy pro jednotlivé materiály, které vstupují do výroby.

Dalším výrobcem dronů je 3D Robotics. ten, narozdíl od předchozího výrobce, svůj software nevyvíjí, ale nakupuje. Drony mohou provádět 3D mapování prostředí.

Producentem sedadel pro motorky Harley Davidson je společnost Corbin. Je zde kladen nesmírný důraz na kvalitu každého kusu, protože nekvalita by znamenala ztrátu zákazníka.

Cambridge Inovation Center slouží jako podpora podniků. Jsou zde blízko sebe a mohou se inspirovat.

Největší soukromý pivovar Saumuel Adams razí pravidlo, že se musejí přijímat lepší lidé než které máme, a tak se posouvat vpřed.

Zúčastnili jsme se také Robo Business vystavy, kde různé firmy vystavovaly své roboty a mohli jsme vidět i 3D tiskárnu.

 

Nahoru

Hraniční 268/120, Poštorná, 691 41 Břeclav, Czech Republic