Japan Tour 2016

Na Japan Tour 2016 jsme se vydali ve druhé třetině května. Průvodcem nám byl pan Christian Wolcott z Kaizen Institutu a dvěma přednáškami nás obohatil pan Masaaki Imai, jež nabídl nové úhly pohledu na Kaizen a prohloubil vhled  do této filozofie.

Pan Christian Wolcott a pan Masaaki ImaiPan Christian Wolcott a pan Masaaki Imai

Toyota, jakožto jeden ze známých symbolů Japonska, nemohla uniknout naší pozornosti a návštěvě. Shlédli jsme prezentaci jejich výrobků a absolvovali prohlídku výroby. Ač to pro některé bylo již podruhé, odnesli jsme si mnoho nových poznatků. O Toyotě se traduje, že si velmi pečlivě vybírá své dodavatele a je na ně velice náročná. A Gifu Shatai je ukázkou, že si je dokonce jistým způsobem "vychovává" a oni poté přebírají základní principy tzv. TPS (Toyota Production System).

Skupinové foto z návštěvy Toyoty

Jeden z důležitých prvků TPS, kanban, ale nenachází uplatnění pouze u výrobních firem. Jeho zavedení velmi pomohlo nemocnici Seki Chuo, kam nás zavedla jedna z návštěv a mohli jsme poznat kanban na výdej léků.

Momentka z přednášky v nemocnici Seki Chuo

V rámci Japan Tour to nebyly jediné pozoruhodné firmy. Za všechny je zajímavé se zmínit o Tokai Shinei Electronics Industry, kde nás bez okolků zapojili do svého pravidelného ranního čištění všech strojů, kterého se účastnil i ředitel celé firmy.

Ředitel společnosti Tokai Shinei, pan Yoshihito Tanaka, s manželkouŘeditel společnosti Tokai Shinei, pan Yoshihito Tanaka, s manželkou

Můžete si prohlédnout další fotografie z Japan tour 2016 a podívat se i na krátké video z této naší vzdělávací akce.

Nahoru

Hraniční 268/120, Poštorná, 691 41 Břeclav, Czech Republic